Kilimandżaro wyprawa

Wycieczka na Kilimandżaro dla pasjonatów górskich trekkingów

Zdobywanie wierzchołków gór to fantazja licznych globtroterów, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Niezapomnianych przeżyć niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Turystów zachęcają zwłaszcza znikające już lodowce, możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, a także niesamowite krajobrazy. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Shira, Uhuru oraz Mawenzi. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymaga stosownego przygotowania – z uwagi na ogromną wysokość istnieje ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, a zmieniające się warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu jest ogromnym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą cechować się świetną kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez około 8 do 9 godzin każdego dnia.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko żółtej gorączce, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż zaleca się również zrobić zapas medykamentów przeciw malarii. Przed zarażeniem się uchroni też należyta profilaktyka – zastosowanie preparatów odstręczających insekty, a także zakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]