Trekkingi po górach z doświadczonym przewodnikiem

Wyjazdy trekkingowe - tu przeczytasz o aktualnej ofercie.

Wycieczki w góry mogą przybierać wiele postaci. Od krótkich przechadzek po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, niezbędna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (tak oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także biegłość posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie gigantyczny trud otrzymujemy możliwość podziwiania cudownych widoków i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dobierz stosowny poziom trudności do swojej kondycji

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają 3 poziomy trudności wycieczek w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do większego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej i przynajmniej elementarnej praktyki w górach – np. w Karpatach. Ostatni poziom to wycieczki dla uczestników z wysoką sprawnością fizyczną, znajomością natury wysokich gór i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również nieobawiających się uciążliwych warunków obozowania w ciągu długiej wędrówki.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W Polsce pasjonaci tego typu rozrywki najbardziej cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o pozostałe pasma Europy, największą popularnością cieszą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, wschodnia część Karpat, bałkańskie Góry Przeklęte oraz Alpy. Osoby najbardziej wprawne w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Himalajach, Karakorum czy Andach.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]