Złoto lokacyjne – co nim jest i gdzie można je kupić?

Znajdź 1 gram złota na goldbroker.pl.

Coraz częściej myślimy o emeryturze i o zabezpieczeniu się na ewentualną “czarną godzinę”. Stąd na ogół zabiegamy o to, by co pewien czas odkładać niewykorzystane środki finansowe na lokacie albo po prostu na koncie w banku. Ostatnio jednakże to rozwiązanie jest coraz mniej opłacalne – niskie oprocentowanie lokat i nieustanna inflacja sprawiają, iż oszczędności nie dają profitu, a wręcz z biegiem lat ich siła nabywcza się obniża. Nie zaskakuje więc fakt, że rośnie popyt na inne formy inwestycji, w tym również kupno złota lokacyjnego.

Złoto inwestycyjne – monety bulionowe oraz sztabki

Inwestowanie w metale szlachetne opiera się na zakupie ich wówczas, gdy ich cena rynkowa jest niewysoka i zbyciu ich, gdy ta wartość wzrośnie. Ale należy mieć na uwadze, że nie każdy wyrób ze złota jest uważane za kruszec inwestycyjny, więc np. nabywanie biżuterii ciężko nazwać inwestycją w złoto. Prawodawstwo w Polsce, a zwłaszcza ustawa o podatku od towarów i usług, jasno określa co należy nazywać złotem lokacyjnym. Zgodnie z obowiązującej ustawy jest to głównie złoto o próbie 0.995 lub wyższej w płytkach albo sztabkach. Natomiast złote monety bulionowe muszą sprostać innym wymogom, aby zostały uznane za złoto inwestycyjne. Muszą mieć próbę wyższą niż 0.900, być wyemitowane po roku 1800 i co najistotniejsze – muszą być uznawane jako środek płatniczy w kraju, który je wybił. Monet lokacyjnych nie traktuje się jako okazy kolekcjonerskie, zatem nie są numizmatami. Przepisy określają jeszcze jeden rodzaj złota lokacyjnego, a mianowicie złoto reprezentowane przez papiery wartościowe.

Złoto inwestycyjne – co można zamówić online?

W sklepach krajowych dystrybutorów złota lokacyjnego bez trudu znaleźć można sztabki ze złota, jak i najpopularniejsze monety bulionowe z m.in. USA czy Chin. Zakupy można dokonywać również przez internet i nie jest to oferta tylko dla majętnych inwestorów. Ci z mniej zasobnym portfelem znajdą online bardzo bogatą ofertę sprzedaży złota w indywidualnych sztabkach o wadze 5, 2, lub 1 g, jak i złotych bulionówek o wadze 1/2, 1/4 lub 1/10 uncji. Kupić można również złoto w „combibarach”, które umożliwiają odłamanie, a następnie odsprzedanie indywidualnych płytek kruszcu.

Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]