Mass collect - co to takiego?

Mass collect i korzyści jakie przynosi

Mass collect to usługa, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Przedstawiamy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza pracę dużym i małym firmom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom indywidualnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest generalnie niezwykle prosta. Polega na przypisaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego ID. Takie działanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, a więc np. w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych oraz wszelkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Opłaty wpływające w systemie mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze przydzielenie kontrahentom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jakim sposobem zrealizowali oni wpłatę (przelew pocztowy, tradycyjny przelew lub przelew z karty). Zastosowanie mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie należności niż w przypadku księgowania manualnego, a przy tym na eliminację ewentualnych pomyłek, które mogą mieć miejsce w czasie tego procesu.

Mass collect także dla podmiotów wystawiających około 100 faktur

Choć mass collect nie jest w tej chwili oferowane w większości banków (mają ją między innymi wybrane banki spółdzielcze i BNP Paribas) warto przeanalizować możliwość jego wdrożenia w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc rozlicza mniej niż 100 dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect niesie ze sobą wszak pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a więc monitorowanie na bieżąco spływu należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po kilku miesiącach owocuje podniesieniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]