Kredyt obrotowy – garść podstawowych informacji

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, powinni inwestować w zakup nowatorskich maszyn oraz urządzeń. Tak duże wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na własnych środkach. Rozwiązaniem może się więc okazać kredyt obrotowy.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe dla rolników mają w obecnie aktualnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Miejmy jednak na uwadze, że często kredyty udzielane przez parabanki generują wyższe koszty albo zawierają nierentowne dla kredytobiorcy warunki, dlatego nie odradzamy tę drogę pozyskiwania środków finansowych.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To także dla niemałej grupy rolników okazuje się naprawdę dużą zaletą, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także właściciele firm. Kredyt ten można przeznaczyć na dotowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc doświadczony pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam znaleźć kredyt perfekcyjnie dostosowany do potrzeb oraz wymagań naszego przedsiębiorstwa. Niespodziewane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność albo spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są w krótkim czasie, bez niepotrzebnych formalności i utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.