Kantor online – co warto o nim wiedzieć?

Szukasz więcej informacji o pełnej ofercie wymiany waluty online? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na https://topfx.pl.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w najbliższym oddziale banku – te pierwsze nadal działają w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Jednak w błyskawicznie zmieniającym się świecie, klienci pragną wymieniać walutę bez konieczności ruszania się z domu i po niższych kosztach, wskutek tego właśnie pojawiły się kantory internetowe, które to umożliwiają.

Jakie usługi proponuje kantor online prócz wymiany walut?

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest tak samo proste jak fizycznego kantoru. Użytkownik loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą pragnie wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest przede wszystkim to, że wymianę można zlecić w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, zazwyczaj z poprzedniej doby. Następnym i niezmiernie znaczącym walorem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez kantory tradycyjne i banki. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może zakończyć się naliczeniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready zwykle nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują również kilka specjalnych usług stosowanych przez konsumentów, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej wykonywanej w uzgodnionym przez klienta terminie albo takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest przeprowadzana dopiero wtedy, kiedy ustalony przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku).

Kto korzysta z kantorów internetowych?

Kantory online to opcja dla wszystkich doceniających komfort, a także ogromną autonomię w rozporządzaniu kapitałem. Korzystają z nich też osoby zatrudnione bądź studiujące poza granicami Polski oraz kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy został on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.