Uniwersalne i przemysłowe filtry powietrza

Dowiedz się więcej o filtrze F7 na https://bit.ly/3lmQCVb

Powiedzmy sobie szczerze: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym względem nasz kraj jest na jednej z najdalszych pozycji wśród członków Unii Europejskiej. Regularnie przekazywane są kolejne powiadomienia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i dlatego też nieprzerwanie poszukiwane są wydajne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, w szczególności w obiektach, gdzie utrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle ważne (np. w salach operacyjnych).

Filtry F7 i F9 – skutecznie wyłapują pyły oraz dym tytoniowy

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i wykorzystywane są od wielu dziesięcioleci. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w budynkach mieszkalnych, biurach lub urzędach doskonale spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat, które w zależności od klasy radzą sobie z wyłapywaniem pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich trudnością również takie zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, włókna bądź zarodniki grzybów. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 trzeba sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich produkcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ocynkowaną stalową ramę charakteryzującą się ogromną odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury) oraz uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat ułożony w drobne plisy papier filtrujący wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że produkty te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry F7 i F9 wytwarzane są w wielu rozmiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie należy spełnić wysokie normy sterylności

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są jednak filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą zdołają zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a solidna rama, także sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i wahania temperatury, co umożliwia efektywną pracę w ekstremalnych warunkach (nawet do 80°C). Filtry tego rodzaju wykorzystywane są tam, gdzie powinny być zachowane wysokie standardy sterylności powietrza, np. w przemyśle energetycznym.

Pochodzenie zdjęcia – marss.pl.

Adres firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46