Topaz mistyczny – technologia produkcji

Chcesz nabyć mistyczny topaz? Wejdź na www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny blask oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna cieszy się ogromnym uznaniem entuzjastów ozdób. Mimo że na pierwszy rzut oka możnaby błędnie stwierdzić, że to inny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są skutkiem specjalnej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na działanie dużej temperatury oraz powlekany cienką warstwą metalu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Kolory topazu mistycznego

Barwy, które ma topaz mistyczny zależą przede wszystkim od kruszcu, jakim jest pokryty. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż kamień ma fioletowy kolor, niebieski zaś jest wynikiem rozgrzania topazu bez żadnych dodatków. Doskonałe skutki przynosi stosowanie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do wyrobu naszyjników, kolczyków i broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do eleganckich kreacji – doskonale prezentuje się także na co dzień. Istotna jest również różnorodność barw, sprawiająca, że prościej możemy wybrać biżuterię do swojej kreacji.