Szlachetna biżuteria – srebrne kolczyki

Więcej o kolczykach

Jednymi z najchętniej wybieranych przez kobiety akcesoriów są bez wątpienia srebrne kolczyki. Są idealne na każdą okoliczność – bardzo uroczystą i mniej formalną. Przekonajmy się co powoduje, że są tak chętnie kupowane, a także w jakich miejscach można je znaleźć.

Srebrne kolczyki – najmodniejsze wzory

Srebrne kolczyki można znaleźć w przeróżnych rodzajach. Najpopularniejsze są subtelne sztyfty, które sprawdzą się na co dzień i od święta, są dyskretne, jak również szykowne. Równie często wybierane są długie dodatki, które pięknie wydłużają szyję. Mogą być okraszone kosztownymi kryształkami albo całkowicie gładkie. Błyskotki zrobione ze srebra nie powodują podrażnień skóry, co przeważnie dzieje się w przypadku ozdób z tworzyw sztucznych. Dobierając kolczyki popatrzmy na próbę oraz technikę ich wykończenia – najbardziej niebanalne uzyskano techniką matowienia.

Srebrne kolczyki – jak dbać żeby były zawsze wypielęgnowane

Srebrne kolczyki należy dobrze pielęgnować i systematycznie eliminować śniedź, żeby ciągle prezentowały się perfekcyjnie. Powinno się wycierać je regularnie miękką ściereczką wyprodukowaną z miłego w dotyku tworzywa, stosować specjalistyczne środki zapobiegające pojawianiu się śniedzi, a nieużywane kolczyki chować w przeznaczonych do tego szkatułkach. Nie stosujmy natomiast anachronicznych sposobów czyszczenia, typu pasta do zębów czy ocet. Takie substancje niezwykle rysują delikatną strukturę metalu szlachetnego.

Gdzie znaleźć największy wybór srebrnych kolczyków?

Największy wybór kolczyków jest niewątpliwie w e-sklepach, które zapewniają szybką dostawę i atrakcyjne promocje. Ponadto zakupy w internecie to nieprawdopodobny komfort, który zapewne docenią w szczególności zapracowane kobiety.