Stacja czołowa w infrastrukturze technicznej

Jeśli chcesz nabyć stację czołową, zobacz tu

Stacja czołowa to moduł, który wykorzystywany jest do rozgałęzienia sygnału telewizji kablowej. To centralny punkt, który skupia specjalistyczne urządzenia służące do poprawnej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie moduły budują razem kompleksowy system antenowy. Dowiedz się, z jakich urządzeń składa się stacja czołowa i gdzie najczęściej jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – w apartamentowcach i pensjonatach

Stacja czołowa to rozwiązanie używane w modułach do odbioru telewizji kablowej – np. w ośrodkach wypoczynkowych, pensjonatach, szpitalach oraz przez dostawców telewizji kablowej. Przenosi ona sygnał do końcowych odbiorców. Jednym z najważniejszych modułów wchodzących w skład stacji czołowej jest specjalistyczna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Specjalistyczne oprogramowanie ułatwia jej szybką konfigurację. Do szafki wchodzą różne moduły – np. DTV RR4 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – oddzielne wejścia USB

Oddzielne komponenty przeznaczone są do transmisji różnych rodzajów sygnałów, np. satelitarnych i AV. Odbiór analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – pojawiają się nieprawidłowości w przesyle obrazu, a rozbudowa pochłania większe koszty. Większość modułów składających się na stację czołową zawiera też odrębne wejścia USB, dzięki którym można wprowadzić własny content. Kompleksowy układ antenowy osiągamy dzięki połączeniu różnych modułów.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]