Skrzynka telekomunikacyjna – czym się kierować?

Więcej o skrzynce teletechnicznej na https://www.telmor.pl/Produkty/Szafki-skrzynki-telekomunikacyjne.

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdym mieszkaniu – regulują to odpowiednie ustawy. U dystrybutorów dostaniemy wiele ich typów, których profil musi być dostosowany do zróżnicowanych warunków. Do czego są potrzebne skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – praktyczna i dopasowana do każdych warunków

Skrzynka telekomunikacyjna musi być wyprodukowana z wytrzymałego surowca i posiadać odpowiednie szczeliny, które wspomagają wentylację oraz przepuszczają sygnał Wi-Fi. U dystrybutorów wyróżniamy dwa podstawowe modele skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na zewnątrz nieruchomości, która musi być wytrzymała na ingerencje zwierząt oraz urazy mechaniczne. Kolejna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której zlokalizowane są kluczowe przewody – na przykład światłowody oraz główne przyłącza urządzeń – routery, multiswitche. Komponenty w środku skrzynki można zamontować m. in. na rzepy lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – zachowaj ład w środku szafki

Kluczowym czynnikiem jest też ochrona przed dostępem osób niepowołanych do środka szafki. W tym celu stosuje się wzmocnione zamki. To ważne również w mieszkaniu, w którym znajdują się osoby małoletnie. Nie można zapominać również o uporządkowaniu kabli – w tym celu służą specjalne komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele typów szafek – posiadają one różne rozmiary, dzięki czemu bez problemu dostosujemy je do naszego mieszkania.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]