Rola nadajnika optycznego w instalacjach telekomunikacyjnych

Chcesz zamówić nadajnik optyczny? Skieruj się tu.

Z uwagi na fakt, że niemal codziennie korzystamy z sieci kablowych, muszą one obecnie okazać się naprawdę wydajne. Nie powinno więc zaskakiwać, iż elementy wykorzystywane przez ekipy monterskie są najwyższej klasy – jedynie tak możliwe jest zamontowanie w stu procentach bezawaryjnej sieci. Najistotniejszymi podzespołami są oczywiście przewody, ale – jak nietrudno się domyślić – bez pozostałych części właściwe działanie instalacji nie będzie możliwe. Takimi istotnymi częściami instalacji RTV są m. in. nadajniki optyczne, bo emitują wiązki lasera transmitowane później za pośrednictwem światłowodów.

Zastosowanie nadajników optycznych

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy podzespół każdej instalacji światłowodowej. Jest on trzecim elementem konstrukcji po nadawcy danych i koderze. Zakodowane dane są tak przekazywane przewodami, a następnie odbierane przez dekoder, by trafić do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny emituje światło, które charakteryzuje się niewielkim zniekształceniem informacji i niezawodnością – z tego powodu prawie absolutnie zastąpił już starsze rozwiązania.

Nadajnik optyczny – od kogo kupić?

Aby sieć okazała się efektywna oraz niezawodna, do jej zamontowania trzeba wykorzystać tylko podzespoły wysokiej jakości. Nadajnik optyczny ze względu na istotną rolę musi działać we wszystkich warunkach – dlatego o tym, od kogo go zamówić należy wiedzieć już na etapie planowania sieci. Firmom zajmującym się profesjonalnym zakładaniem instalacji rekomenduje się wybór tylko doświadczonych dostawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych bezpośrednio od producenta, ponieważ ci sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują możliwością reklamacji, zaś w razie komplikacji podczas instalacji – są w stanie zagwarantować specjalistyczną pomoc klientom z całego kraju.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]