kabel światłowodowy

Możliwe zastosowanie kabla światłowodowego

Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości ogromne osiągnięcie techniki. Potencjał jego użycia jest ogromy. Nie można uznać za wyolbrzymienie stwierdzenia, że kabel światłowodowy jest stosowany niemalże w każdej dziedzinie naszej codzienności. Jest to produkt bardzo zaawansowany, który odznacza się doskonałymi właściwościami.

Kabel światłowodowy – gdzie się go wykorzystuje?

Kabel światłowodowy używany jest na przykład w dziedzinie telekomunikacji i jest dzisiaj w zasadzie nie do zastąpienia, jeśli chodzi o łącza telefoniczne. Dzięki nim połączenia pomiędzy centralami a abonentami są niezawodne, a niebezpieczeństwo wystąpienia błędu jest bardzo małe bądź żadne. Połączenie jest rewelacyjne, co zapewnia wysoką jakość tego, co usłyszeć możemy po drugiej stronie słuchawki aparatu telefonicznego. Z kolei elektrownie wykorzystują na porządku dziennym kable światłowodowe do tworzenia na swoim terenie sieci telekomunikacyjnych. Sięgają po nie także stacje TV. Kable światłowodowe wyróżniają się małą wagą, a w związku z tym rewelacyjnie spełniają swoje funkcje w czasie transmisji live, ponieważ gwarantują swobodę przemieszczania się technikom obsługującym kamery. Także telewizja kablowa bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś idzie o przemysł komputerowy, kable światłowodowe są podstawą dla zagwarantowania najwyższej jakości przesyłu danych.

Kabel światłowodowy – jakie są jego najistotniejsze cechy?

Kable światłowodowe, które na ten moment dostępne są na rynku, różnią się między sobą jakością. Te najlepsze poddawane są na etapie wytwarzania wyjątkowo uważnemu nadzorowi technicznemu, co sprawia, że nie trzeba obawiać się, że w trakcie użytkowania będą się psuły. Użycie stalowego drutu oraz włókna optycznego to cechy wyróżniające najwyższej jakości kabel światłowodowy. Do tego stosuje się osłonę zewnętrzną, dzięki której kabel odporny jest na wpływ niesprzyjających czynników i w ten sposób może dłużej pełnić swoją rolę. Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości potężny krok do przodu, jeżeli idzie o stosowane w XXI w. rozwiązania techniczne.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]