Jak wykorzystuje się wzmacniasz szerokopasmowy?

Jeśli szukasz wzmacniacza szerokopasmowego, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Wzmacniacz szerokopasmowy to nowoczesne urządzenie służące operatorom telewizji kablowych. Zostało ono stworzone w celu spotęgowania i wyrównywania mocy sygnałów biegnących do konkretnych telewizorów. Gdzie znajduje się wzmacniasz szerokopasmowy i w jaki sposób działa?

Wzmacniacz szerokopasmowy – nowoczesne urządzenie

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych działają z reguły w przedziale 30 Hz – 6 MHz. Znakomicie redukują różne zakłócenia spowodowane na przykład przez usługi internetowe i umożliwiają transmisję kanałem zwrotnym. Zazwyczaj umieszczone są w budynkach, w których mieszkają ostateczni abonenci. Zasilanie modułów odbywa się zdalnie lub lokalnie, co sprawia, że ich lokalizacja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Transmitowany sygnał jest bardzo dobrej jakości, a eksploatacja wzmacniacza przystępna. Sprzęty te charakteryzują się wysokim poziomem wyjściowym – w granicach 123dBuV. Poziom może być różny, w zależności od stosowanego modelu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – energooszczędność

Regulacja parametru toru RF nie sprawia problemów. Używa się do tego celu elementy regulowane lub moduły WHX-923. Do wzmacniaczy zaimplementowano także wbudowane zabezpieczenie przed spięciami pochodzącymi z linii, dzięki czemu są wyjątkowo praktyczne. Niektóre z nich mają wbudowany specjalistyczny filtr zakłóceń. Znakomity koszt inwestycji powoduje, że wzmacniacze szerokopasmowe są szeroko rozpowszechnione i dostarczają widzom znakomitą moc sygnału w warunkach domowych. Ogromną zaletą jest również niski poziom mocy do <8W.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]